Skip to content Skip to footer

Mano Santykis su Mano Kūnu (8 savaičių ciklas)

Mes kasdien kuriame bei palaikome santykius vieni su kitais- su naujais žmonėmis, su bendradarbiais, su draugais, su šeimos nariais, su savo mylimaisiais- tačiau gyvename savo kūnuose visą gyvenimą, tad ar kuriame tokį pat santykį su savo vieninteliu gyvenimo partneriu – SAVO KŪNU? Ar mes mokomės savo kūno „KALBOS“, ar mokomės jį išgirsti ir ar atpažįstame bei suprantame ką jis nori mums iškomunikuoti? Kokia ta mūsų tarpusavio KOMUNIKACIJA- ar jinai yra nebyli, agresyvi, kaltinanti, ar švelni, supratinga, ir viena kitą atjaučianti? Šitas ciklas yra apie šio SANTYKIO ATKŪRIMĄ.

Kiekvienos savaitės pradžioje, pirmadieniais, pasidalinsiu nauja tema bei įkelsiu įvairias užduotis, kurios padės gilinti ir stiprinti ryšį su savo kūnu (nekalbu apie „fizines treniruotes“, o labiau apie kūno sąmoningumo praktikas), o savaitės gale, penktadieniais, darysiu gyvas online transliacijas, kurių metu aptarsiu jums rūpimus klausimus (–> Kiekvienai gyvai transliacijai bus sukurti atskiri renginiai).

Aš vardu Giedre Kotryna ir būsiu šio ciklo vedėja. Pradėjau gilintis į kūno samoningumą daugiau kaip prieš penkiolika metų, kuomet prasidėjo mano depresija, trunkanti daug metų, kurios priežastis buvo valgymo sutrikimas ir bandymas įgyti kontrolės savo gyvenime per savo mitybą. Užtruko daug metų, kol priėjau prie išvados, kad savęs drausminimas per dietas ir baudimas per sportą buvo susijęs su daug gilesnėmis vidinėmis žaizdomis, kaip emocijų užspaudimas ir savęs nepriėmimas. Mano išgyjimo procesas prasidėjo su joga prieš septynis metus kuomet pradėjau atstatinėti savo santykį su savo kūnu per jo besalyginį priėmimą bei išvystant sveikesnį santykį su maistu (pradžioje, pirmus šešis metus su giežta augalinės kilmės mityba), praktikuojant intuityvų valgymą. Šitas procesas neturi „galutinio tikslo“, nes tai yra viso gyvenimo kelionė ir niekuomet nesibaigiantis PROCESAS – o tai ir yra jogos esmė. ♥

1. KŪNO PRIĖMIMAS
Koks yra mano kūno tipas? Kokios sporto rūšys arba judėjimo būdai jam labiausia patinka ir suteikia daugiausia malonumo? Ar mes einame prieš savo prigimtį, bandydami per jėgą priversti kūną judėti mūsų protui priimtiniausiu būdu (ką mes įsivaizduojame, kaip „rimtą“ sportavimą), vietoj to, kad įsiklausytume į savo kūną ir leistume jam judėti savaip? Kai kuriems kūnams reikia fizinės disciplinos ir sunkių iššūkių, o kitiems tai gali būti per daug agresyvu. Ar galime išdrįsti paleisti prisiryšimus prie proto sukurtų rėmų – kas yra teisinga mityba arba fizinė veikla- ir su visišku atvirumu, be savų lūkesčių, LEISTI SAVO KŪNUI PARODYTI kas jam tinka?
–> https://www.facebook.com/events/200825621364356/?active_tab=about

2. PSICHOSOMATIKA
Kaip mūsų mąstymo/elgesio modeliai pasireiškia per fizinius negalavimus mūsų kūnuose? Ką mano kūnas bando man pasakyti su tam tikromis ligomis arba chroniškais negalavimais? Ar turime kūno vietas, kurias pastoviai skauda ir mes nesugebame jų niekaip išsigydyti? O kas, jeigu kiekviena kūno dalis, kuri kaip „puzlės dalelė“ mūsų organizmo, kaip visumos, simbolizuoja kažką apie mūsų gyvenimą- mūsų požiūrį, įpročius bei santykį su aplinka? Ar mes ištiesų norime pasveikti, ar vis tik pasamoniniame lygmenyje, mūsų liga mums kažkaip tarnauja…gal mes ištikrūjų nenorime keistis, keisti savo požiūrio, savo gyvenimo stiliaus, o norime tiesiog jaustis „auka“? Pažvelgdami į savo fizinio kūno negalavimus kaip į mūsų vidaus negailestingą VEIDRODĮ mes turėsime galimybę suvokti koks mąstymas mums nebetarnauja, jeigu to išties nuoširdžiai norėsime. 🙂
–> https://www.facebook.com/events/895051127593227/

3. CIKLO ĮGALINIMAS
Mes įpratusios derinti savo mėnesinį „ciklą“ prie savo išorinio gyvenimo veiklų ir įsipareigojimų, vietoj to, kad derintume savo veiklas- prie savo ciklo. Tačiau tol kol matome savo „ciklą“ kaip trūkumą, moteriškos prigimties silpnybę arba naštą, tol mes negalime įžvelgti ir pasinaudoti kiekvienos savaitės unikaliomis savybėmis- ar tai būtų aktyvumas, jautrumas, jausmingumas arba atsitraukimas. Tad kalbėsime apie KETURIS CIKLO „SEZONUS“: kas vyksta mūsų kūnuose biologiškai su hormonais, kaip tai įtakoja mūsų fizines bei emocines būsenas ir kaip galime kiekvienu laikotarpiu efektyviausiai pasinaudoti.
–> https://www.facebook.com/events/221471522391891/

4. IŠSILAISVINIMAS IŠ VALGYMO SUTRIKIMŲ
Koks yra mūsų santykis su maistu – mūsų kūno gyvybės palaikymo šaltiniu? Kiekvienam iš mūsų maistas turi savas asociacijas. Kai kuriems- maistas tai yra tiesiog kūno optimalių funkcijų palaikymo priemonė. Kitiems- tai malonumo šaltinis arba paguodos-savęs apdovanojimo įrankis. Dar kitiems- tai yra gili asociacija su tradicijomis, tautos kultūra bei prisirišimas prie vaikystės prisiminimų…Tačiau visa ko šaltinis- mūsų MAMA- kuri mums nuo pat kūdikystės buvo tiek pirminės MEILĖS, tiek MAISTO šaltinis. Kas jeigu mūsų santykis su maistu atspindi mūsų giluminį santykį su mūsų mama?
–> https://www.facebook.com/events/218857906128153/
Join URL: https://us02web.zoom.us/j/81957854532

5. INTUITYVUS VALGYMAS
Į mūsų santykį su mūsų kūnu įeina ir mūsų SANTYKIS SU MAISTU, tad pažvelgsime ką tai reiškia įsiklausyti į savo kūno poreikius ir kaip juos atskirti nuo priklausomybės nuo cukraus arba kitų maisto produktų. Ar įmanoma turėti santykį su maistu kuris pagrįstas visiškos LAISVĖS- laisvės nuo dietų, nuo etikečių kaip kad „vegetaras“ arba „veganas“, ir svarbiausia nuo BAIMIŲ kad vienoks ar kitoks maisto produktas yra savaime „geras“ arba „blogas“? Išties, joks produktas nėra iš savo prigimties neigiamas arba teigiamas. Taip, gal kai kurie produktai yra tinkamesni žmogaus fiziologijai arba pagal klimato zonas, tačiau šioje platformoje mes nediskutuosime apie tai „kokia mityba yra idealiausia žmogaus kūnui“. Čia mes gilinsimes į savo baimes ir IŠKREIPTĄ POŽIŪRĮ į maistą, ir peržvelgsime ar mes vertiname įvairų maistą per DUALIZMO prizmę (gėris-blogis), nes tikra LAISVĖ PASIRINKTI sveiką maistą yra galima tik kai sugrįžtame į vidinio Stebėtojo būseną ir nebe vertiname maisto o žvelgiame į jį su NEUTRALUMU.
–> https://www.facebook.com/events/510705692939343/

6. JAUSMŲ ATPAŽINIMAS
Emocijos gali praturtinti gyvenimą, tačiau jos dažnai yra persipynusios su viena kita ir tampa sunkiau atpažįstamos. Tuomet jos gali pasireikšti kaip pastovus chroniškas nerimas arba tiesiog viduje jaustis kaip didelis „CHAOSAS“. Šiame etape dalinsiuos įvairiais įrankiais kurie man padeda išskaidyti visas emocijas kad jos atsirištu iš vieno suvelto kamuolio, ištraukiant jas vieną po kitos, siūlas po siūlo…Vienas iš šių įrankių kuris padeda pirmiausia atkreipti savo DĖMESĮ tai bus „holistine aromaterapija“: naudojimas eterinių aliejų (kuriuos dažnai naudoju mūsų jogos praktikose būtent dėl šios priežasties) kad pagilinti savo KVĖPAVIMĄ, kurio dėka emocijos pakyla į paviršių pilnam išjautimui, vietoj to kad užstrigtų mūsų kūnuose.
–> https://www.facebook.com/events/203308634307731/

7. MEILĖ SAU IR SVEIKAS KŪNAS
Savo kelyje pastebėjau kad yra du kraštutinumai: „Myliu save ir priimu savo kūną, tad leidžiu sau valgyti viską“ -arba- „Gerbiu savo kūno šventovę tad valgau tik sveiką maistą“. Dirbdama su žmonėmis per individualias konsultacijas pastebėjau kad yra dvi „varomosios jėgos“- MEILĖ arba BAIMĖ. Iš išorės, rezultatas gali būti panašus, tačiau varomoji jėga gali būti visiškai skirtinga. Dauguma žmonių pasaulyje patiria „ŠVYTUOKLĘ“, svyruodami nuo vieno kraštutinumo į kitą. Aiškiausias man yra mano pačios pavyzdys- kuomet prieš dešimtmetį buvau laikoma „atletė“ ir gaudama kasdien komplimentų dėl savo išorinio „grožio“, tačiau viduje jaučiausi įkalinta savo vidinio proto kalėjimo, nes ta „sveikata“ buvo ryžto ir griežtos disciplinos – kovos prieš save ir savo kūną- prigimtį. Rezultatas gali būti „sveikas kūnas“ ir „sveika mityba“, tačiau varomoji jėga gali išlikti BAIMĖ. Arba, dažnai gali būti žmogus teigiantis besalyginę meilę ir savo kūno priėmimą, tad varomoji jėga gali būti MEILĖ, tačiau rezultatas- nesubalansuota mityba ir išderintas gyvenimo stilius. O kas jeigu būtų įmanoma SAVE MYLĖTI, PRIIMANT SAVO KŪNĄ, ir iš tos meilės ir VIDINĖS LAISVĖS palaikyti SVEIKĄ GYVENSENĄ?
–> https://www.facebook.com/events/1063598163997082/

8. SANTYKIS SU KŪNU – BŪNANT SANTYKYJE SU KITU
Paskutinio, aštuonių savaičių renginių ciklo, tema – kaip mūsų santykį su mūsų pačių kūnu įtakoją mūsų santykis su artimuoju. Daug kur yra girdėtos frazės kad negalime mylėti kito, nepamilus savęs, arba kad net jeigu kitas mus pamils – jeigu mes savęs nemylime, nesugebėsime leisti ir kitam mūsų mylėti.
Tad ši savaitė yra apie tai kaip priimti mūsų artimiausią žmogų kaip mūsų didžiausią VEIDRODĮ.
Kalbėsime apie tai kaip mūsų artimasis/artimoji atspindi mumyse tas vietas kurių mes dar nesugebame pamilti, bei kaip jis/ji parodo kiek jau yra mumyse daug meilės ir savęs priėmimo, kai sugebame priimti ir kitą.
–> https://www.facebook.com/events/550904832286643/
Join Zoom Meeting:
https://us02web.zoom.us/j/86291280464?pwd=MVBtVjZ0L1ZqRDVha0d4VXZsU0twdz09

**********************************************************

Date

Bal 10 2020 - Geg 29 2020
Expired!

Time

6:30 pm - 8:30 pm

More Info

Read More

Location

Žalianamis - atviras jaunimo centras
Žalianamis - atviras jaunimo centras Vilnius Lithuania 10204
Read More
QR Code

Antakalnio atviras jaunimo centras siūlo ne tik erdvę būti ir bendrauti, bet ir daugybę įvairiausių nemokamų veiklų, kurias rengia ir organizuoja patys jauni žmonės savanoriškais pagrindais – tai ir įvairūs šokiai , rankdarbiai, stalo žaidimai, ir diskusijos, filmų peržiūros, pristatymai, paskaitos, informaciniai renginiai.

SvetainĘ sukŪrė Tobalt | Visos teisės saugomos – Žalianamis © 2022