Skip to content Skip to footer

Menas Išgirsti Kitą (Empatiškas Bendravimas)

Šiuo permainingu laikotarpiu, kai esame priversti laikytis fizinio atstumo, bendravimas ir emocinis artumas tampa ypatingai svarbūs. Kurti ir palaikyti darnius santykius, suprasti ir priimti vienas kitą ne visuomet lengva užduotis, reikalaujanti laiko, pastangų ir kantrybės.

*Tad kaip pagerinti santykius su aplinkiniais?

*Kaip rasti bendrus taškus, net kai mūsų nuomonės ar požiūriai drastiškai skiriasi?

*Kaip išmokti tikrai išgirsti bei priimti save ir kitus?

Šio užsiėmimo metu gilinsimės į praktikas, įgūdžius ir principus, padedančius giliai išgirsti ir suprasti kitą. Nagrinėsime:
– kas trukdo išgirsti vienas kitą;
– kaip atrodo empatiškas klausymasis ir kuo jis skiriasi nuo kitų klausymosi įpročių;
– ką daryti, kai kito žodžiai sukelia manyje stiprią reakciją;
– kaip transformuoti įprotį bendrauti iš pozicijos „pasiduoti arba nugalėti“.

Empatiško bendravimo praktika siūlo praktiškus, paprastus ir veiksmingus įrankius, padedančius kurti gilius ir darnius santykius.
Empatiškas bendravimas (NVC) – keturių žingsnių kalbos modelis, kurį sukūrė amerikiečių psichologas dr. Marshall’as B. Rosenberg’as. Tai universaliai pritaikomas modelis, padedantis išvengti nesusikalbėjimo ir konfliktų, bei išgirsti giliai slypinčius bendražmogiškus savo bei kitų poreikius. Pabrėždama gilų įsiklausymą į save bei kitus, ši metodika labai paprasta, vis dėlto, labai galinga ir transformuojanti. Ji padeda žmoguje pamatyti žmogų.

Užsiėmimą ves Ieva Severinaitė – Empatiško bendravimo praktikė, lektorė, konsultantė, reguliarių praktikos susitikimų organizatorė, gilinanti žinias tarptautiniuose mokymuose su tiesioginiais NVC pradininko dr. Marshall‘o Rosenberg‘o mokiniais.

Kviečiu į dviejų dalių nuotolinį Empatiško bendravimo užsiėmimą, kurio metu praktikuosime išklausymo meną.

https://us02web.zoom.us/j/88279915137

Užsiėmimas vyksa projekto „VIRSMAS 2“ finansuojamo Jaunimo Reikalų Departamento, rėmuose.

Date

Geg 27 2020
Expired!

Time

7:30 pm - 9:00 pm

More Info

Read More
Read More
QR Code

Antakalnio atviras jaunimo centras siūlo ne tik erdvę būti ir bendrauti, bet ir daugybę įvairiausių nemokamų veiklų, kurias rengia ir organizuoja patys jauni žmonės savanoriškais pagrindais – tai ir įvairūs šokiai , rankdarbiai, stalo žaidimai, ir diskusijos, filmų peržiūros, pristatymai, paskaitos, informaciniai renginiai.

SvetainĘ sukŪrė Tobalt | Visos teisės saugomos – Žalianamis © 2022