Skip to content Skip to footer

Pamatiniai sveikos gyvensenos principai

Šiandien visi esame bombarduojami milžiniško žinių srauto, todėl atsirinkti tinkamą informaciją darosi sudėtinga. Ne išimtis ir sveikatos tema: miriadai straipsnių, ką valgyti ir ko ne, tiek pat skirtingų kūno ir dvasios lavinimo sistemų ir metodikų, nuomonių, diskusijų, patarimų. Ko gi griebtis tokioje sumaištyje? Vis dėl to egzistuoja keli esminiai principai, kuriuos žinant ir jais vadovaujantis kiekvienas gali susikurti savo individualią sveikos gyvensenos rutiną. Tereikia prisiminti raktinius žodžius kūnas – psichika – balansas, turėti noro praktiškai išbandyti ir išmokti klausytis savęs. Paskaitoje neišgirsite konkrečių patarimų, ką valgyti, kokius pratimus ar kokias dvasines praktikas atlikti. Vietoje to, kalbėsime apie pamatinius kūno ir psichikos sveikatos principus, kuriuos galime panaudoti dvejopai: kaip pagrindą individualios sveikos gyvensenos kūrimui ir palaikymui bei kaip informacijos filtrą, padedantį atskirti pelus nuo grūdų ir gebėti įvertinti bet kokią su sveikata susijusią informaciją, kurią galima sutikti šiuolaikinėje informacijos lavinoje.

Ugnius Aidas yra kovos menų instruktorius, 16 metų praktikuojantis įvairius kovos menus. Taip pat yra baigęs Ajurvedos Akademiją Vilniuje, turi ajurvedos konsultanto sveikai gyvensenai bei ajurvedinių masažų atlikimo kvalifikacijas, meistro – mokytojo kvalifikaciją Reiki sistemoje. Nesvetimas ir vakarietiškas mokslas – Ugnius yra sociologijos magistras, savarankiškai intensyviai gilinasi į analitinės psichologijos, mitologijos ir religijotyros sritis.

SVEIKATA
Kūno – psichikos vienovė; balansas; adekvatumas (girdėti save)
Kūnas
1.Mityba
a)Makroelementai (angliavandeniai – riebalai)
b)Šviežia – virta
c)Sveiki įpročiai
2.Fizinis krūvis
a)Kardio
b)Jėgos pratimai
c)Juosmens sritis
d)Mobilumas, lankstumas
3.Poilsis
a)Miegas
b)Paros ciklai
c)Grynas oras
Psichika
1.Keturios psichologinės funkcijos
a)Pojūčiai – intuicija
b)Mąstymas – jausmas
c)Balansas, lavinimas, svarba
2.Egzistenciniai klausimai ir asmeninė mitologija

Date

Gru 05 2019
Expired!

Time

6:00 pm - 8:00 pm

More Info

Read More

Location

Žalianamis - atviras jaunimo centras
Žalianamis - atviras jaunimo centras Vilnius Lithuania 10204
Read More
QR Code

Antakalnio atviras jaunimo centras siūlo ne tik erdvę būti ir bendrauti, bet ir daugybę įvairiausių nemokamų veiklų, kurias rengia ir organizuoja patys jauni žmonės savanoriškais pagrindais – tai ir įvairūs šokiai , rankdarbiai, stalo žaidimai, ir diskusijos, filmų peržiūros, pristatymai, paskaitos, informaciniai renginiai.

SvetainĘ sukŪrė Tobalt | Visos teisės saugomos – Žalianamis © 2022