
RESTARTAS: II dalis- kaip atrasti prasmę kiekviename darbe
II dalis:
Kita svarbi mums tema ties kuria sustosime bus apie sugebėjimą įžvelgti kiekviename, net ir „nemylimame“, darbe prasmę. Kalbėsime būtent apie darbus kurie gali neatitikti „svajonių profesijos“ -darbus, kuriuos didžioji dauguma iš mūsų gyvenime pereina. Atkreipsime dėmesį į tvyrojančią darbų „hierarchiją“ visuomenėje, kuomet vieni darbai yra skaitomi kaip labiau vertingi arba gerbiami, o kiti žvelgiami su panieka arba tiesiog kaip nekvalifikuoti, kuriuose švaistome savo laiką bei potencialą.
Kadangi pačios esame perėjusios daugybę įvairaus pobūdžio darbų ir netgi darbo sričių bei sektorių, dalinsimes taipogi ir iš savo asmeninės patirties apie savo požiūrį iš vertybinės prizmės. Tokiu būdu, kviesime plėsti sąmoningumą ir destigmatizuoti „low-skill“ darbus, kuriuos visuomenės dauguma mato kaip „žeminančius“. Esminė mūsų žinutė- suvokti kad visi darbai yra vertingi ir garbingi, ir kad kiekvienas žmogus atliekantis „neprestižinius“ darbus yra vertas pagarbos, nes tik taip mes nutiesime kelią į lygiavertišką visuomenę kur kiekvienas jaus pasididžiavimą pasirinkti kelią, kuris yra jo.
Gyvenimas yra ilgas ir kiekvienas iš mūsų, tikėtina, kažkada dirbs darbą kuris bus sunkus – fiziškai, emociškai, psichologiškai, o gal socialine prasme. Tačiau net ir tuose darbuose, kuriuose nėra galimybės įgyti arba vystyti „profesinių įgūdžių“, mes visuomet turime galimybę lavinti vidines vertybes kaip kad nuolankumą, savęs priėmimą, ištvermę, ryžtą, drąsą, lankstumą, atjautą arba dėkingumą. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio taško, ir būtent požiūro taškas nulemia sėkmingą ir laimingą gyvenimą. <3 Diskusiją ves jaunimo darbuotojos ir projekto koordinatorės, Gintarė ir Giedrė.
