Skip to content Skip to footer

RESTARTAS: mokymosi ciklai ir kaip atrasti prasmę kiekviename darbe

Šį kartą mes, Gintarė ir Giedrė, dalinsimės įžvalgomis apie mokymosi ir kelionės link savirealizacijos karjeroje ciklus bei įvairių sričių darbų (profesijų) stereotipus. Remsimės savo jau daugiau nei ketverių metų tiesioginio darbo su jaunimu patirtimi bei asmeninėmis karjeros kelio patirtimis.

Dalinsimės prezentacija, kurią pristatinėjome praeitų metų „Darbo su jaunimu forumas: Ateik. išgirsk.dalinkis“ verslumo ir profesinio orientavimo ugdymo tema apie penkis pagrindinius savo suvokimus kilusius iš darbo su jaunimu patirties
Viena iš pagrindinių temų, ties kuria susitelksime šį vakarą bus mokymosi ciklai, kuriuos pereina kiekvienas jaunas žmogus ir jų natūralus cikliškumas, siekiant vis gilesnio savęs pažinimo ir vidinio potencialo atskleidimo.

Kita svarbi mums tema ties kuria sustosime bus apie sugebėjimą įžvelgti kiekviename, net ir „nemylimame“, darbe prasmę. Kalbėsime būtent apie darbus kurie gali neatitikti „svajonių profesijos“ -darbus, kuriuos didžioji dauguma iš mūsų gyvenime pereina. Atkreipsime dėmesį į tvyrojančią darbų „hierarchiją“ visuomenėje, kuomet vieni darbai yra skaitomi kaip labiau vertingi arba gerbiami, o kiti žvelgiami su panieka arba tiesiog kaip nekvalifikuoti, kuriuose švaistome savo laiką bei potencialą.

Kadangi pačios esame perėjusios daugybę įvairaus pobūdžio darbų ir netgi darbo sričių bei sektorių, dalinsimes taipogi ir iš savo asmeninės patirties apie savo požiūrį iš vertybinės prizmės. Tokiu būdu, kviesime plėsti sąmoningumą ir destigmatizuoti „low-skill“ darbus, kuriuos visuomenės dauguma mato kaip „žeminančius“. Esminė mūsų žinutė- suvokti kad visi darbai yra vertingi ir garbingi, ir kad kiekvienas žmogus atliekantis „neprestižinius“ darbus yra vertas pagarbos, nes tik taip mes nutiesime kelią į lygiavertišką visuomenę kur kiekvienas jaus pasididžiavimą pasirinkti kelią, kuris yra jo.

Gyvenimas yra ilgas ir kiekvienas iš mūsų, tikėtina, kažkada dirbs darbą kuris bus sunkus – fiziškai, emociškai, psichologiškai, o gal socialine prasme. Tačiau net ir tuose darbuose, kuriuose nėra galimybės įgyti arba vystyti „profesinių įgūdžių“, mes visuomet turime galimybę lavinti vidines vertybes kaip kad nuolankumą, savęs priėmimą, ištvermę, ryžtą, drąsą, lankstumą, atjautą arba dėkingumą. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio taško, ir būtent požiūro taškas nulemia sėkmingą ir laimingą gyvenimą. <3

Date

Sau 08 2021
Expired!

Time

7:00 pm - 8:30 pm

More Info

Read More
Read More
QR Code

Antakalnio atviras jaunimo centras siūlo ne tik erdvę būti ir bendrauti, bet ir daugybę įvairiausių nemokamų veiklų, kurias rengia ir organizuoja patys jauni žmonės savanoriškais pagrindais – tai ir įvairūs šokiai , rankdarbiai, stalo žaidimai, ir diskusijos, filmų peržiūros, pristatymai, paskaitos, informaciniai renginiai.

SvetainĘ sukŪrė Tobalt | Visos teisės saugomos – Žalianamis © 2022