Skip to content Skip to footer

Vaikams

LINKSMADIENIAI​

„Linksmadieniai Antakalnyje“ – tradicija tapusi vaikų dienos stovykla. Čia 7–13 metų vaikai gali turiningai praleisti laiką: atrasti mėgiamą užsiėmimą, ugdyti socialinius įgūdžius, emocinį intelektą, sutikti naujų draugų, išmokti kūrybiškai žvelgti į juos supančią aplinką ir veiklas, atrasti neištirtų Vilniaus bei Lietuvos kampelių, įsilieti į visuomeninę veiklą.

Taip pat tai – kūrybiška erdvė vadovams-savanoriams, kurioje jie gali įgauti patirties darbe komandoje ir su vaikais.

Registracija į „Linksmadienius“ uždaryta, nes vietų nebeturime. Dėl registracijos į laukiančiųjų sąrašą, rašykite antakalnio.linksmadieniai@gmail.com

Kelialapio kaina (į kainą įskaičiuotas maitinimas):

  1. 98 Eur už vaikus, besimokančius Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos mokyklose
  2. 126 Eur už vaikus, besimokančius kitų savivaldybių teritorijų mokyklose
  3. 16 Eur už vaikus iš šeimų, turinčių teisę gauti socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą, ir nurodžiusių šią informaciją registracijos į stovyklą metu (vietų nebeturime)
  4. 16 Eur už vaikus, atvykusius į Vilnių iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje ar (ir) pabėgėlių iš kitų šalių vaikams

Stovykla iš dalies finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės. Stovyklai skirta suma – 3700 Eur. Planuojama užimti 100 vaikų, iš jų 5 vaikai iš socialiai jautrios aplinkos, 5 vaikai iš Ukrainos.

Jei turite klausimų, rašykite antakalnio.linksmadieniai@gmail.com

Pamainų datos ir temos:

1. Tenirčiatuva birželio 20–23 d. ir birželio 27–30 d.

(Ten + ir + čia + Lietuva) Nusikeldami į įvairias pasaulio šalis, su vaikais ieškosime to, kas yra taip miela ir artima širdžiai – istorinių Lietuvos pėdsakų. Taip mes atrasime sąsajas tarp įvairių pasaulio šalių ir Lietuvos: galbūt saulėtoje Bulgarijoje mes atrasime begydantį Joną Basanavičių (kaip mes galėtume jam padėti?), gal kartu su Steponu Darium ir Stasiu Girėnu nuskrisime iki JAV (o gal mokysimės skristi su jais kartu?), ir gal JAV rasime lietuvius krepšininkus, o gal mus vėjai nuneš toliau, į Australiją ar Indoneziją? Šios netikėtos lietuvių istorijos mus išmokys naujų igūdžių, suteiks naujų žinių, kurias galėsime pritaikyti visą gyvenimą, ir dar geriau susipažinti su mūsų mylima Lietuva!

2. Aukštyn kojom liepos 4–5 d., 7–8 d. ir liepos 11–14 d.

Pamaina yra apie pasakas, jose besislepiančias istorijas, jų prasmes ir veikėjus. Bandysime patirti bei atkurti D. Bisset knygos  „Aukštyn Kojom” pasakas, kursime savąsias, pažinsime jų formas, žaisime jų pasaulyje. Aiškinsimės, kur plaukia žodžių upė, ką nori pasakyti Misteris Krokokatinas, kartu su Varna Albertina skrisime aukštyn kojom.

3.Basomis per kultūrą liepos 18–21 d. ir liepos 25–28 d.

Kaip jaučiasi laisvas, dainuojantis, šokantis ir atidžiai aplinką stebintis žmogus? Ar jis tik juokiasi, ar kada nors ir bijo? Kuo kvepia laisvė – Lietuvos laukais ar pasaulio vandenynais? Ieškodami atsakymų drauge leisimės į kūrybinę kelionę, kurioje eksperimentuosime, ugdysime gebėjimą suprasti save ir kitą. Stebėsime kasdienybės džiaugsmus, mokysimės priimti klaidą ir versti ją galimybe. Per įvairias meno formas (nuo teatro iki camera obscura) atrasime laisvo žmogaus džiaugsmą, stiprybę ir atsakomybę.

4. Šventiniu ritmu rugpjūčio 1–4 d. ir rugpjūčio 8–11 d.

Ši pamaina kaip viena didelė šventė! Šoksim, dainuosim, ir grosim pagal mūsų protėvių ritmą! Per pamainą išgyvensim plačiai per metus švenčiamas šventes ir jau pamirštas. Atliksim senovinius švenčių ritualus ir patirsim kas yra šventė ir šventės šventimas!

 Dienos stovykloje struktūra:

  • 9:30 VAIKAI RENKASI JAUNIMO CENTRE. RYTINĖ MANKŠTA – JUDRŪS ŽAIDIMAI
  • 9:30–12:30 UŽSIĖMIMAI PAGAL DIENOS TEMĄ
  • 12:30–13:00 PIETŲ PERTRAUKA. BENDRI PIETŪS
  • 13:00–15:30 UŽSIĖMIMAI PAGAL DIENOS TEMĄ
  • 15:30–16:00  ŠEIMOS VAKARAS – DIENOS ĮSPŪDŽIŲ REFLEKSIJA
  • 16:00 DIENOS PABAIGA

Kiekvienos pamainos pirmos savaitės ketvirtadienis skiriamas išvykai į edukacinę programą Vilniaus mieste. Antros savaitės ketvirtadienis (paskutinė stovyklos diena) – išvyka į „Teatriuko“ sodybą, joje – teatrinė edukacinė programa bei buvimas gamtoje.

Linksmadienių stovyklos nuotraukas ir naujienas rasite Facebook’


Antakalnio atviras jaunimo centras siūlo ne tik erdvę būti ir bendrauti, bet ir daugybę įvairiausių nemokamų veiklų, kurias rengia ir organizuoja patys jauni žmonės savanoriškais pagrindais – tai ir įvairūs šokiai , rankdarbiai, stalo žaidimai, ir diskusijos, filmų peržiūros, pristatymai, paskaitos, informaciniai renginiai.

SvetainĘ sukŪrė Tobalt | Visos teisės saugomos – Žalianamis © 2022