Skip to content Skip to footer

KARJEROS KLUBAS

Karjeros klubas – tai kassavaitiniai aktyvaus ir motyvuoto jaunimo susitikimai, kurių metu nagrinėjame svarbias asmenybės tobulėjimą, karjerą, verslumą, asmenybės ir gyvenimo kūrimą liečiančias temas. Mokomės būti sąmoningi ir atviri pasauliui ir savo svajonėms. Susitinkame ir bendraujame su įdomiais svečiais, mokydamiesi ir semdamiesi patirties. Įkvepiame vienu kitus ir padedame siekti tikslų. Pagrindinė šių susitikimų filosofija ir mintis yra ta, kad tik mes patys kuriame savo tikrovę ir turime visą laisvę bei visas galimybes įgyvendinti savo svajones.

VIRSMAS 2 | vedėja: jaunimo darbuotoja Gintarė Joteikaitė

MEILĖS (R)EVOLIUCIJA

MEILĖS (R)EVOLIUCIJA

Meilės (R)evoliucija pavadinome tai, ką darome: norime kardinaliai pakeisti santykį su savimi ir kitais. Ją kuriame dėl savęs ir dėl kitų, nes norime, kad žmonės gyvenų džiaugdamiesi. Kad iškilus konfliktui, mokėtume jį konstruktyviai spręsti, kad išgirstume kitą žmogų ir jo poreikius, kad mokėtume išsakyti savuosius. Kad jaustume savo ribas ir gerbtume kitų, kad mokėtume priimti visus savo jausmus, leistume sau juos jausti. Tokioje visuomenėje saugu gyventi autentiškai, nes ir kiti Tave priima tokį, koks esi. Nei Tu, nei kitas nebando Tavęs pakeisti.

Susitikimų ciklo metu mes gilinsimės į save, megsime gilų ir atjaučiantį ryšį su savimi ir kitais, mokysimės savimi pasirūpinti, iškomunikuoti tai, kas mums svarbu ir brangu.

Praktikos kuria išlaisvinančias, auginančias ir mus stiprinančias patirtis. Galime perskaityti begalę knygų, bet vieną kartą patyrę, mes negrįžtamai keičiamės. Taigi skirsime mažai laiko teorijai ir daug praktikai.

Veikla vykdoma jaunimo iniciatyvos (vedėjai: Justa, Nojus, Gluosnis)

VINYASA FLOW YOGA

Vinyasa Flow Joga – tai judėjimas sujungtas su kvėpavimu, tai yra energijos tekėjimas per mūsų fizinį ir bioenergetinį kūną. Šią jogą vedu su muzika nes tai pažadina vandens elementą mumyse ir padeda atverti energetinį srautą per mūsų visas čakras. Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu – vienas judesys.

Aš vardu Giedrė ir pradėjau mokytis jogą kai atradau savo pirmą mentorę vardu Irini Res su kuria metus praktikavau (Power) Aštangą jogą Alvin Ailey Amerikos Šokių Teatre, Niu Jorke. Su jos pagalba pradėjau išsigydyti savo stuburo iškrypimą – dvigubą skoliozę. Sekančius du metus pratęsiau jogos praktiką su Yoga To The People (YTTP) studija Niu Jorke kur atradau Vinyasa Flow jogą. Šiuo metu dirbu su savo individualia praktika namuose, toliau ugdydama gilesnį vidinį ryšį su savimi ir dalindamasi joga su bendruomene.

VIRSMAS 2 | vedėja: jaunimo darbuotoja Giedrė

KŪRYBINIAI TYRINĖJIMAI

KŪRYBINIAI TYRINĖJIMAI

Kūrybiniai tyrinėjimai – tai atradimų ir savęs pažinimo erdvė visiems, ieškantiems atsakymų, norintiems pažinti save arba atrasti dar nežinomus vidinius lobynus, kurie padėtų labiau mėgautis buvimu, labiau jausti ir sąmoningai suvokti vykstančius gyvenimo išorinius ir vidinius procesus. Kūrybiniai tyrinėjimai – tai patyriminiai-terapiniai užsiėmimai, kurių metu naudojami meno terapijos metodai. Meninės raiškos priemonės leidžia patyrinėti situacijas, emocijas, apie kurias dažnai nedrįstama kalbėti garsiai.

VIRSMAS 2 | vedėja: Fausta Anulytė. Fausta Anulytė, – „Kūrybinių tyrinėjimų“ idėjos autorė ir įkūrėja, tapytoja bei menų terapijos metodų praktikė.

ŽONGLIRAVIMO IR POI TRENIRUOTĖS

Domiesi žongliravimu, tau nesvetimi žodžiai „poi“, „staff“, „clubs“ ar „fire juggling“? Ugnis arba šviesos manipuliacijos tave labiau žavi nei gąsdina? O gal, ką tik, perskaitei sakinį paukščių kalba, nieko nesupratai, bet susidomėjai? Kiekvieną penktadienį nuo 16:30h laukiame tavęs Žalianamio žongliravimo ir POI treniruotėse. Tai puikus būdas atsipalaiduoti, pažinti savo kūno galimybes, sustiprinti koordinaciją, atrasti įdomų ir naudingą hobį, naujų draugų, susidraugauti su ugnimi ir prasmingai praleisti penktadienio pavakarę!

Veiklą vykdoma jaunimo iniciatyva (vedėjas: Oskaras Venckus)

MAISTO GAMINIMO DIRBTUVĖS

MAISTO GAMINIMO DIRBTUVĖS

Maisto dirbtuvės yra vieni mylimiausių mūsų užsiėmimų – juk galima skaniai prikimšti pilvą, bei išmokti naujų patiekalų receptų! Šiuos kvapnius užsiėmimus veda tiek mūsų lankytojai tiek tarptautiniai savanoriai, kurie dažniausiai pristato savo šalies tradicinius patiekalus. Taip pat, dirbtuvės vyksta ir jaukaus bendro pikniko forma, kuomet visi norintys atneša savo gamintų gardėsių ir dalijasi jų gaminimo žingsneliais, bei žinoma – kąsneliais!

Organizatoriai VIRSMAS 2 | (tarptautiniai ir vietiniai savanoriai)

LINDY HOP PAGAL SWINGO MUZIKĄ

Šokis – lindy hop – šokamas pagal įvairią swingo muziką. Kodėl jis toks mėgiamas, jei lindy hop užgimė Amerikoje dar dvidešimto amžiaus pradžioje afroamerikiečių rajone – Harleme? Šokis jungia tap, jazz, charlston ir kitus swingo šokius, tačiau jis šokamas improvizuojant, todėl kiekvienos poros šokis yra ne tik išmoktų žingsnių rutina, bet ir dalis pačių šokėjų išmonės. Kiekvienos poros šokis tai yra atskiras judviejų pokalbis naudojantis lindy hop judesiukais. Žalianamyje lindy mokomasi nuo pačių pradmenų iki sudėtingesnių judesių. Pamokos pradžioje, atsižvelgiant į atėjusiųjų lygi pradedama nuo pradinių ar lengvesnių žingsnelių ir jie vis sunkinami, kol gaunasi sudėtingesnis judesys ar mini rutinėlė. Šokama poromis, tačiau kaip ir visose kalbose, mokytis geriausiai bendraujant su įvairiais žmonėmis, todėl pamokos metu yra rotuojamasi, taip net esant nelygiam vaikinų ir merginų skaičiui, visi gauna progą pašokti. Žinoma labai norinčiom porom nedraudžiama šokti tik kartu. Pamokos metu daug laiko skiriama šokiui, muzika leidžiama tradicinė jazz ar swing, o pamokos gale paliekamos kelios dainos social šokiui, t.y. improvizuoti jungiant visus išmoktus judesius.

TIKRUMO ERDVĖ

TIKRUMO ERDVĖ

Iki kažkur 5-7 metų mes mokame reikšti savo emocijas ir mintis totaliai – pilnai. Laikui bėgant, visuomenei bandant mus “civilizuoti”, psichologiškai skausmingais būdais (kaip atstūmimu, pažeminimu, pajuoka, agresija). Mes išmokstame jog negalima jausti ar išsakyti atitinkamų jausmų ir minčių. Jog tai nėra saugu, o skausminga. Tuomet galvojame vieną, o sakome kitą. Mūsų sąmonė taip skyla į kelias dalis. Laikui bėgant mes net nepastebime kokie susiskaldę viduje iš tikrųjų esame. Galvoje gyvena keletas balsų, kūne nesuskaičiuojamas kiekis jausmų. Ir kadangi visi taip gyvena, net nežinome jog yra kitoks būdas gyventi. Būti vientisu viduje ir išorėje. Tačiau kad tai įvyktų reikalingas vienas dalykas. Saugi erdvė. Erdvė kuria pasitikime, jog žmonės mus priims, tokius kokie esame, priims tai ką jaučiame ir mąstome. Tikrumo erdvė – kviečia tave – integruoti save ir dalinantis tuo, kas tikra, šią akimirka.

VIRSMAS 2 | vedėjas: Minvydas Blinkevičius

EMPATIŠKAS BENDRAVIMAS

Empatiško bendravimo praktika siūlo praktiškus, paprastus ir veiksmingus įrankius, padedančius kurti gilius ir darnius santykius.

Empatiškas bendravimas (NVC) – keturių žingsnių kalbos modelis, kurį sukūrė amerikiečių psichologas dr. Marshall’as B. Rosenberg’as. Tai universaliai pritaikomas modelis, padedantis išvengti nesusikalbėjimo ir konfliktų, bei išgirsti giliai slypinčius bendražmogiškus savo bei kitų poreikius. Pabrėždama gilų įsiklausymą į save bei kitus, ši metodika labai paprasta, vis dėlto, labai galinga ir transformuojanti. Ji padeda žmoguje pamatyti žmogų.

VIRSMAS 2 | vedėja: Ieva Severinaitė

MAFIJA

MAFIJA

Kas yra „Mafija“? „Mafija“ yra psichologinis vaidmenų stalo žaidimas, kuriam reikia tik kortų kaladės bei žaidėjų sąžiningumo. Žaidimas –  proga įvertinti savo stipriąsias ir tobulintinas puses bei galimybė pasireikšti įvairiems dalyvių komunikaciniams gebėjimams. Po vienos žaidimo sesijos visada iškyla daug diskusijų, kurių metų žaidėjai aptarinėdami tobulina savo meistriškumą.

Vietinių savanorių iniciatyvos (jaunimas).


DAINŲ RAŠYMAS

Empatiško bendravimo praktika siūlo praktiškus, paprastus ir veiksmingus įrankius, padedančius kurti gilius ir darnius santykius.

Empatiškas bendravimas (NVC) – keturių žingsnių kalbos modelis, kurį sukūrė amerikiečių psichologas dr. Marshall’as B. Rosenberg’as. Tai universaliai pritaikomas modelis, padedantis išvengti nesusikalbėjimo ir konfliktų, bei išgirsti giliai slypinčius bendražmogiškus savo bei kitų poreikius. Pabrėždama gilų įsiklausymą į save bei kitus, ši metodika labai paprasta, vis dėlto, labai galinga ir transformuojanti. Ji padeda žmoguje pamatyti žmogų.

VIRSMAS 2 | vedėja: Ieva Severinaitė

JAUSMINIO INTELEKTO LAVINIMAS

JAUSMINIO INTELEKTO LAVINIMAS

Atviros praktinės emocijų ir jausmų valdymo dirbtuvės, norintiems pažinti save, savo jausmus, lavinti jausminį intelektą ir efektyviai spręsti gyvenime kylančias asmenines ir santykių problemas. 

VIRSMAS 2 | Vedėjas: Kšištofas Zmitrovič

 

“FRIDAYS FOR FUTURE” SUSITIKIMAI

Jaunimo iniciatyvos  Vedėja: Justina Anglickytė

DIXIT VAKARAS

Vietinių savanorių iniciatyvos (jaunimas)

 

KIZOMBA ŠOKIŲ PAMOKOS

KIZOMBA ŠOKIŲ PAMOKOS

Kizomba – artimas, jausmingas šokis poroje. Gera muzika, paprasti žingsneliai, ryšys su partneriu – nuostabus derinys, kuris greitai užburia. Pamokų metu susipažinsite su pagrindiniais šokio žingsneliais, partnerio vedimo ir klausymo subtilybėmis, muzikos pajautimu ir interpretavimu, praktiškomis žingsnelių kombinacijomis. Po kiekvienos pamokos bus praktikos laikas, skirtas pasimėgauti tuo ką išmokote. Kizombos šokis yra kilęs iš Angolos ir Žaliojo Kyšulio salų. Dėl savo paprastumo ir jausmingumo itin sparčiai plinta ir pritraukia vis daugiau žmonių tiek Europoje, tiek kituose žemynuose. Šokių pagrindais dalinsis Nerijus Savickas. Kizombą atradęs 2013 metais intensyviai mokėsi Lietuvoje ir užsienyje. Jau penkti metai veda reguliarias pamokas Vilniuje ir organizuoja Kizombos vakarus.

VIRSMAS 2

MERGINŲ RATAIDeivių ratas

Jaunimo darbuotojos ir jaunuolių iniciatyvos

SAVANORIŲ SUSITIKIMAI

SAVANORIŲ SUSITIKIMAI

Jaunimo darbuotojos iniciatyva.

Veiklų vedėja: Aušra Turskytė

FOTOGRAFIJOS EKSPERIMENTAS

Fotografijos eksperimentas tai tarsi žaidimas ar patirtis kitu kampu, kurį kiekvienas galime kurti individualiai pasitelkę savo intuiciją, pojūčius, matymą, praktikas apjungiant su fotografija. Šiame 1-1,5 val. užsiėmime, supažindinsiu Jus kas tai yra fotografijos eksperimentas ir kaip jį galima praktikuoti savo įprastoje kasdienybėje. Kartu eisime į praktiką, dalinsimės patirtimi, patyrimais, nuotraukomis.

Vedėja: Eglė Daubaraitė

FOTOGRAFIJOS EKSPERIMENTAS

TARPTAUTINIAI SAVANORIŲ SUSITIKIMAI

TARPTAUTINIAI SAVANORIŲ SUSITIKIMAI

Tarptautinių savanorių organizuojami vakarai (diskusijos, filmų peržiūros, “survival game”, maisto gaminimo dirbtuvės ir t.t.)

 

AKIŲ KONTAKTAS

Akių kontakto vakarai..

Veikla vykdoma  jaunimo iniciatyva (vedėjas: Nikita Ščiupakov)

 

Antakalnio atviras jaunimo centras siūlo ne tik erdvę būti ir bendrauti, bet ir daugybę įvairiausių nemokamų veiklų, kurias rengia ir organizuoja patys jauni žmonės savanoriškais pagrindais – tai ir įvairūs šokiai , rankdarbiai, stalo žaidimai, ir diskusijos, filmų peržiūros, pristatymai, paskaitos, informaciniai renginiai.

SvetainĘ sukŪrė Tobalt | Visos teisės saugomos – Žalianamis © 2022